Természetes arcradírozás házilag – 3 összetevőből, RECEPTTEL!

Arcradírozás házilag - RECEPTTEL, egyszerűen, a konyhádból!

Arcradírozás házilag – hogyan?

☑️ Egyik ismerősöm problémájára írtam ezt a bejegyzést, akinek száraz, de nem túl érzékeny bőre van. Felmerül a kérdés: szárítsuk-e ki még jobban a száraz bőrt az arcradírral..? Hogyan oldható meg az arcradírozás házilag? Mikor, mivel és hogyan teszünk jót?

☑️ Az elhalt hámsejteket el kell távolítani, a szennyeződéseket szintúgy. Erre a sima napi arctisztítás nem elég. Kell egy “nagyágyú”, ami azért jó lenne, hogy:

– ne legyen benne nem kívánatos vegyi anyag,
– de azért tudni szeretnéd, mi van benne,
– gyorsan össze tudnád állítani, akár a kamrádból.

Száraz bőr esetén is kell a radírozás, csak ritkábban: kéthetente egyszer teljesen elég. Persze úgyis érezni fogod, hogy “kívánja-e” a te arcod gyakrabban ezt a fajta felfrissülést. Ha igen, akkor a lenti receptből a kávézaccot hagyd ki. Így ugyan kíméletesebb arcradír lesz az eredmény, de akkor se használd heti egy alkalomnál többször.

Arcradírozás házilag – előtte és utána:

☑️ Mindig az előzetesen, arclemosóval jól megtisztított arcra vidd fel, a szemkörnyéket pedig hagyd ki. Ha bírja az ajkad, azt is lehet radírozni, ez úgyis olyan recept, hogy nem lesz probléma, ha nyelsz egy kicsit belőle. Oszlasd el az arcon, picit rajta is hagyhatod, majd mosd le langyos vízzel. A legjobb, ha estefelé radírozol, különösen nyáron. Utána pedig jöhet az arctonik, majd az éjszakai arckrém (ez fontos, hiszen száraz bőrről van szó!), melyeket szintén természetes összetevők felhasználásával (is) össze lehet állítani.

Íme a természetes arcradír recept:

Összetevők – száraz, nem túl érzékeny bőrtípushoz:

  1. Fél evőkanál kávézacc (ha nincs kávézaccod, liszttel is helyettesítheted: szőlőmagliszt, mandulaliszt, őrölt zabkorpa…)
  2. Fél evőkanál méz (a kristályos jobb, mert jobban fennmarad az arcon)
  3. Fél evőkanál extra szűz olívaolaj (ez persze más növényi olajjal is helyettesíthető, pl.: mandula olaj, szőlőmagolaj, finomítatlan napraforgó olaj is szóba jöhet)

Elkészítés: Összekavarod őket egy üres, tiszta tégelyben, míg tejfölsűrűségű állagot nem kapsz – és kész is vagy.  Ez a mennyiség egy alkalomra bőven elég lesz.

☑️FONTOS: Az így elkészített arcradírban nincs tartósító, így rögtön használd fel, ne tartogasd! Ha mégis kimarad valamennyi, vagy dupla adagot csinálnál, hogy másnak is adj belőle, akkor a hűtőben, jól lezárt, előzetesen megtisztított tégelyben tárolhatod egy napig. (Ha a kávézacc még nedves volt, tehát nem száradt ki rendesen, akkor azonnal fel kell használnod, mielőtt még megromlana.)

☑️EXTRA TIPP: Ha szeretnéd, cseppents bele 2-3 csepp, bőrre jótékony hatású, minőségi illóolajat, mint amilyen az orvosi levendula (Lavandula angustifolia) illóolaja. Ilyenkor először az olívaolajba cseppentsd az illóolajat, jól keverd el, majd utána add hozzá a mézhez és a kávézacchoz, és újra jól keverd össze az egészet.

  • Hogy miért javaslom a levendula illóolajat? Hatásairól, felhasználásáról ide kattintva tudhatsz meg többet.

Ahogy olvasod, kávézaccot javaslok a receptben. Ennek oka, hogy arcradírozás esetén lágyabb, kisebb szemcseméretű összetevőt érdemes használnod, és nem sót, mint mondjuk a testradírozáshoz. Az arcon ugyanis jóval érzékenyebb a bőr, így nem fog a sótól sérülni, karcolódni.

Mint láthatod, az arcradírozás házilag egyáltalán nem varázslat, nem kell hozzá más, csak kreativitás, tudásszomj és kíváncsiság.

❓Hogy tetszett a cikk? Ha van kérdésed, bátran tedd fel lentebb hozzászólásként!

Ha van olyan ismerősöd, akinek hasznos lehet ez a cikk, bátran küldd neki is! A megosztásokat is köszönöm.

További írásaimat az illóolajokkal kapcsolatban ide kattintva találod meg.

Ha a gyógynövények érdekelnek, róluk itt olvashatsz bővebben.

Facebook
Pinterest

AJÁNDÉK letölthető útmutató,
15 illóolajról, a pihentető alváshoz

15 illóolaj + 7 alkalmazási mód + 8 e-mail
azonnal letölthető, gyakorlati ötletek álmatlanságra, szorongásra

error: Ez a tartalom védett !!